Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 113

Ślubujemy! w Szkole Podstawowej w Stobnicy

   

 

25 października ośmioro dzieci z klasy I zostało włączonych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Stobnicy. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agata Studniarek, która przywitała zgromadzonych  gości: Wójta Gminy Ręczno – pana Piotra Łysonia, Inspektor ds. Oświaty – panią Zofię Karlińską, Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Ewę Wrońską, zebranych rodziców, nauczycieli, uczniów oraz bohaterów wydarzenia - uczniów klasy I. 

Następnie pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i zaprezentować swoje umiejętności w części artystycznej. Przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące w szkole, udzielili odpowiedzi na szereg zagadek, zaśpiewali, a także przedstawili podstawowe zasady ruchu drogowego.

Kiedy społeczność szkolna z panią dyrektor na czele uznała, że pierwszaki posiadają wiedzę niezbędną do zdobycia zaszczytnego tytułu ucznia przystąpiono do ślubowania 
i pasowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Stobnicy dokonała pani Dyrektor Agata Studniarek, a pan Wójt Piotr Łysoń wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy.

Oczywiście w tym ważnym dniu, uczniowie klasy I zasłużyli też na życzenia 
i upominki złożone im przez m.in. przedstawicieli Urzędu Gminy w Ręcznie, Samorząd Szkolny, Radę Rodziców, uczniów klasy II. 

Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci.

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.