Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 117

Jubileusz 50 – lecia zawarcia małżeństwa

27.11.2017

W niezwykłej uroczystej oprawie 5 par z ternu Gminy Ręczno świętowało w miniony czwartek jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego.

Dostojni Jubilaci to Państwo:

  • Janina i Eugeniusz Cieślik,
  • Teresa i Tadeusz Cieślik,
  • Janina i Zenon Łoś,
  • Zofia i Julian Szarlej,
  • Zofia i Tadeusz Zalas

            Jubileusz Złotych Godów rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele w Ręcznie celebrowaną  przez proboszcza parafii  ks. Roberta Glen, gdzie podczas mszy małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską.

            Druga część uroczystości odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ręcznie. W tej  ważnej uroczystości udział wzięli: Piotr Łysoń Wójt Gminy Ręczno, Bogusława Korpas kierownik USC    w Ręcznie. Przybyli również zaproszeni goście: Marcin Kusa z-ca Wójta Gminy Ręczno, Maria Lesiakowska Sekretarz Gminy, Bożena Jarosińska Skarbnik Gminy, Mirosław Zawada Przewodniczący Rady Gminy Ręczno, Józef Korpas członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego.

            Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami, które stanowią dla nich nagrodę za przeżycie  50 lat w jednym związku małżeńskim.

            Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie za piękny przykład do naśladowania przez młode pokolenie złożył Wójt Gminy Piotr Łysoń, a następnie dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami za długoletnie pożycie małżeńskie oraz wręczył stosowne legitymacje. Do życzeń i gratulacji dołączyli się zaproszeni goście, którzy Jubilatom wręczyli  piękne bukiety  kwiatów, dyplomy oraz kosze ze słodyczami.     O Jubilatach nie zapomniał, również Starosta Powiatu Piotrkowskiego w imieniu którego członek Zarządu Powiatu Józef Korpas przekazał życzenia wręczył   listy gratulacyjne, a także upominki ufundowane   przez Starostwo Powiatowe.

           Uroczystość zakończyła się chwilą wspomnień przy tradycyjnym jubileuszowym torcie oraz lampce szampana.

Wszystkim szczęśliwym parom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych tak doniosłych rocznic w zdrowiu , szczęściu i miłości.

 

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.