Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 119

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Stobnicy

27.11.2017

24 listopada niemal wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Stobnicy – niezależnie czy to dziecko z oddziału przedszkolnego, czy też uczeń klasy VII przyszli do szkoły
ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Dzieci z klas 0 - III „świętowanie” rozpoczęły już o godz. 915 poprzez udział przedstawieniu „Perypetie Pluszowego Misia”, które odbyło się w Sali Wspólny Dom w Ręcznie. 
W godzinach późniejszych do obchodów tego wyjątkowego dnia włączyła się cała społeczność szkolna. Aby wprowadzić wszystkich w bajkowy świat odczytane zostały fragmenty przygód pluszowego misia, a następnie przedstawiciele klas zmierzyli się 
w różnorakich zabawach. Rozpoczęto rysowaniem bohatera dnia z zakrytymi oczami, drużynowo ubierano misia – oczywiście na czas, przygotowano również „Pogotowie ratunkowe dla misia” oraz przy użyciu „łapki misia” wrzucano wykałaczki do koszyków. 
By sprawdzić, czy każdy miś jest znany naszym uczniom odczytano też szereg zagadek, których rozwiązaniami byli m.in. Kubuś Puchatek, Bracia Koala, Miś Uszatek, Gumisie.

Ostatnim zadaniem było złożenie przysięgi z okazji Dnia Pluszowego Misia, w której wszyscy zobowiązali się do przytulania i nieustannej pamięci o swoich mięciutkich przyjaciołach. 

Tego dnia nastąpiło także rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literacko – plastycznego „Ilustrujemy wiersze Stanisława Jachowicza”. Zorganizowany został z okazji 160. rocznicy  śmierci poety, a skierowany do dzieci z klas 0 – III. Zadaniem uczestników było przedstawienie z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej wybranego wiersza autorstwa Stanisława Jachowicza.

Do komisji konkursowej napłynęło 16 prac. Największą popularnością cieszył się bohater wiersza „Chory kotek”, ale zobrazowano też wiersze: „Pszczółka” i „Kukuryku”. Dzieła wykonane zostały bardzo estetycznie, z ogromną starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie za wysiłek i przepiękne efekty swojej pracy nagrodzone zostały książkami. Gratulujemy!!!

Organizatorkami Dnia Pluszowego Misia oraz konkursu plastycznego były panie: 
Ewa Wrońska i Anna Więcławska.

 

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.