Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 175

7 DNI ŚWIATA

21.03.2018

W niedzielny wieczór 18-go marca, mimo niesprzyjającej pogody, silnego wiatru i zawiei, sala Wspólny Dom ledwie pomieściła wszystkich gości, przybyłych na premierowy pokaz przedstawienia Dziecięcego Teatru Tańca pod tytułem”7dni”. W wypchanej po brzegi sali dało się wyczuć atmosferę radosnego oczekiwania i ciekawości. Kiedy zgasło światło, 3krotnie zabrzmiała trąba-didgeridoo (tancerz-muzyk Mateusz) swoim głębokim przenikliwym brzmieniem wprowadziła widzów w magiczny klimat początku powstania świata. Czytany przez młodego lektora tekst, połączony z pięknymi animacjami i nastrojowym światłem, prowadził nas po kolei przez wszystkie dni stwarzania. Młodzi tancerze-aktorzy tańczyli z foliami, które poruszały się w powietrzu jak prawdziwa woda, plastycznymi ruchami wcielali się w rolę wzrastających roślin, turlali się z wielkimi piłkami-planetami w rytm dynamicznej muzyki, biegali, skradali się i fruwali jako zwierzęta, opowiadali słowem i gestami o swoich umiejętnościach jako ludzi. Wspaniały, idealny świat…, który jednak zepsuły egoizm, pycha i brak pokory ...po słowach „ jestem najmądrzejszy i wiem wszystko” następuje grzmot, wygnanie z raju i walka ludzi ze sobą nawzajem.

Co nas może uratować od całkowitej katastrofy? Współczucie, wzajemna pomoc, troska o siebie, wspólnota i skierowanie wzroku „ku górze”- tak odpowiedziały same dzieci w rozmowie pospektaklowej z widzami. To przesłanie udało się w subtelny, ale czytelny sposób przekazać widzom, bo w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. I choć interpretacji całego spektaklu może być tyle, ilu widzów było na przedstawieniu, jedno można powiedzieć na pewno, że choć był to pierwszy występ dla wszystkich młodych artystów, to udał się on znakomicie, a publiczność nagrodziła go gromkimi brawami i prośbami o „jeszcze”. Po występie jak ma to miejsce w profesjonalnych teatrach zespół uczcił premierę szampanem Pikolo i jakoś nawet widzom nie spieszno było do domu.

Dziecięcy Teatr Tańca to działająca od grudnia 2017 roku grupa dzieci w wieku od 5 do 13 lat trenująca swoje umiejętności ruchowe i aktorskie pod okiem Anny Skolimowskiej wieloletniej tancerki, performerki i instruktora tańca współczesnego. Zapraszamy w nasze szeregi nowych członków. Zapisy u p. Anny Skolimowskiej 532364622.

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.