Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 204

Gminny Dzień Strażaka

09.05.2018

W maju obchodzony jest dzień św. Floriana - patrona strażaków.  Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka w naszej gminie były wyjątkowo bogate w program. Święto strażackie tym razem odbyło się w Ręcznie, w sobotę 5 maja 2018r. gdyż jednostka OSP w Ręcznie w roku biezącym obchodzi 95 lecie swego istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową odprawianą przez księdza proboszcza Roberta Glena. Podczas homilii ks. przypomniał zebranym o patronie strażaków świętym Florianie. Akompaniament orkiestry dętej działającej przy OSP Ręczno uświetnił wspólną modlitwę strażaków. Po mszy świętej i odsłuchaniu hymnu strażackiego ,,Rycerze Floriana” odegranego przez orkiestrę dęta głos zabrał Prezes ZOSP RP w Ręcznie druh Dariusz Lorenc. Rozpoczął część  apelu na którym  między innymi wręczone zostały następujące odznaczenia dla druhów z OSP z Ręczna : Złoty, Srebrny oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa oraz wyróżnieni druhowie otrzymali odznaki „Strażak Wzorowy” oraz odznaki „Za Wysługę lat”.

Słowa podziękowań dla strażaków przekazał również Pan Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka i podziękował wszystkim jednostka OSP z terenu gminy Ręczno za wkład, wysiłek i poświęcenie w ratowaniu mienia i życia lokalnej społeczności.

Kolejnym elementem obchodów był piknik ratowniczy. Jako pierwsza zaprezentowała się jednostka OSP w Ręcznie z ratownictwem wodnym, która pokazała pozyskiwanie poszkodowanego z wody jak również prowadziła przewóz dzieci łódką po okolicznym stawie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa komunikacyjnego w wykonaniu jednostki OSP ze Stobnicy. Zebrani z bliska mogli zobaczyć z jaką precyzją ratownicy muszą rozcinać auto i jak sprawnie udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Przez cały czas trwania pikniku strażackiego jednostka OSP Bąkowa Góra świadczyła przejazdy wozem strażackim po placu na którym odbywał się piknik. Tegoroczne uroczystości zorganizowane były z wielkim rozmachem. Zamierzeniem organizatorów było pokazanie mieszkańcom gminy  spektrum działań jakimi zajmuje się na co dzień straż pożarna. Minęły bowiem czasy, kiedy to ochotnicze jednostki straży pożarnej gasiły tylko pożary.

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 16:30

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.