Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 205

Mam wiedzę o literaturze

09.05.2018

Po raz drugi Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Ręcznie zorganizowało Międzypokoleniowy Turniej Wiedzy o Literaturze. W tym roku Turniej odbył się 6 maja w Sali GOK. Impreza związana była ze Światowym Dniem Książki i mogli wziąć w niej udział wszyscy mieszkańcy naszej gminy. W konkurencjach brało udział 6 drużyn: „40 lat minęło…”, „DOMWIKAG”, „Wesołe Psiaki”, „DREAM TEAM 2.0”, „Wesołe Mazgaje”, „Ziomale”.

Imprezę zaszczycił swoją osobą wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń.

Pomimo bardzo poważnie brzmiącej nazwy - Międzypokoleniowy Turniej Wiedzy o Literaturze – cała impreza skierowana jest w swoim założeniu na dobrą zabawę i humor, nie zabrakło także własnej pracy twórczej. Uczestnicy mogli pochwalić się swoją wiedzą ze znajomości klasycznych tekstów literatury polskiej między innymi „Wesela” S. Wyspiańskiego czy „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, ale również udowodnili że nie jest im obca literatura obca. W jednej z konkurencji drużyny bawiły się w scenarzystów filmowych tworząc własny scenariusz do wybranego fragmentu filmu. Zgadywali też tytuł filmu z rozsypanki literowej mając zasłonięte oczy. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą pomysłowością oraz nierzadko ukrytymi talentami scenicznymi, które ujawnili podczas konkurencji Kalambury.

Turniejowe zmagania zakończone zostały ogłoszeniem wyników, które przedstawiło jury w składzie: Danuta Stępień, Magdalena Margas oraz Ks. Robert Glen. I miejsce zajęła drużyna „DREAM TEAM 2.0”, II miejsce zajęła drużyna „Wesołe Mazgaje” a III miejsce przypadło drużynie „ 40 lat minęła…”. Dodatkową atrakcję stanowiły pytania dla publiczności, która pokazała swoją dużą wiedzę i zdobyła dzięki temu atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie imprezy miłe Panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Ręczno przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom Turnieju oraz dziękują drużynom , publiczności i sponsorom m. in. Wydawnictwu Znak, Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oddział Piotrków Tryb, Nadleśnictwu Piotrków Tryb. z siedzibą w Łęcznie, Dom Literatury w Łodzi, Hurtownia Książki „ Sprzedaż Dobrej Książki” z Tczewa, „Kadr Malowany Chwilą” Katarzyna Gandziarowska.

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 16:30

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.