Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 255

FESTYN GMINNY ZA NAMI

01.08.2018

Tegoroczny Festyn Gminy Ręczno został objęty patronatami Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Pana Marka Mazura oraz Starosty Powiatu Piotrkowskiego Stanisława Cubały.

Uroczystego otwarcia festynu dokonał Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń, który przywitał przybyłych gości z ramienia Powiatu, samorządowców okolicznych gmin, Radnych z terenu Gminy Ręczno na czele z Przewodniczącym Rady Gminy. Szczególne powitanie skierowane zostało do sponsorów i darczyńców, dzięki którym na festynie znalazły się m.in. darmowe atrakcje dla dzieci.

Kolejnym punktem festynu były występy muzyczno-wokalne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ręcznie oraz dzieci Dziecięcego Teatru Tańca. Mieliśmy również możliwość wysłuchania absolwentek PZSG w Ręcznie, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

W trakcie Festynu Gminnego można było degustować potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy, które były oceniane przez gości i mieszkańców przybyłych na imprezę. Wszystkie koła stanęły na wysokości zadania. Dla wszystkich kół Gospodyń Wiejskich nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Ręczno Piotra Łysonia.

W programie festynu nie mogło zabraknąć miejsca dla konkurencji zręcznościowych, które cieszył się ogromną popularnością. Zabawa i uśmiech na twarzach uczestników to najlepsza nagroda, lecz walczyli o cenniejsze ufundowane przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego.

Przygotowano bardzo wiele bezpłatnych atrakcji: bezpłatny plac zabaw, malowanie twarzy, bezpłatny pomiar ciśnienia krwi, bezpłatny poziom badania cukru, bezpłatne badanie słuchu i osteoporozy, przejażdżki samochodem policyjnym oraz pokaz sprzętu policyjnego.

Na tegorocznym festynie gwiazdą wieczoru był zespół D-BOMB, który przeciągną i rozbawił przybyłych mieszkańców i gości z całego powiatu.

Kulminacyjnym wydarzeniem było widowisko pokazu sztucznych ogni.

Do późnych godzin nocnych uczestników festynu bawił DJ Stępień podczas zabawy tanecznej„ Pod Gwiazdami”.

          

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 16:30

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.