Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 288

Projekt CYBERNAUCI w Szkole Podstawowej w Stobnicy

26.09.2018

Szkoła Podstawowa w Stobnicy wzięła udział w projekcie szkoleniowym realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska z Collegium Civitas - „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież,a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Jako pierwsi udział w warsztatach wzięli uczniowie klas I – III. Temat zajęć brzmiał „Tajemne moce komputera”. Dzieci dowiedziały się tego czym jest komputer, jak jest zbudowany, do czego służy Internet, a także poznały sposoby rozpoznawania gier i aplikacji odpowiednich do swojego wieku. Poznały również bohaterów: dobrych, czyli Sieciakioraz złych, czyli Sieciuchy. Następnie swoją wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z zasobów wirtualnego świata poszerzyli uczniowie klas IV – V uczestnicząc w warsztatachpn. „Internet: jak bezpiecznie uczyć się, rozmawiać i bawić w światowej sieci?” oraz klasVI – VIII „Wizerunek w Internecie”. Myślą przewodnią zajęć były zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, uświadomienie uczniom, że Internet jest ogromnym źródłem wiedzy i dobrych praktyk, ale również niesie ze sobą mnóstwo zagrożeń.

Ponieważ odbiorcami projektu są też nauczyciele, a także rodzice – dla nich przygotowane zostały warsztaty „Przegląd e – zagrożeń. Warsztaty dla nauczycieli już się odbyły i zdecydowanie podniosły poziom wiedzy na temat aktualnych e – zagrożeń, cyberprzemocy i cybernękania. Warsztaty dla rodziców zaś, odbędą się niedalekiej przyszłości.

Wszystkie warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Małgorzatę Jegier – Emisariuszkę Bezpiecznego Internetu, która zbudowała atmosferę bardzo przyjaznąi sprzyjającą podejmowaniu dyskusji i zadawaniu pytań. Projekt w pełni spełnił nasze oczekiwania, pozwolił na wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy na temat „światowej sieci”. Organizatorem akcji na terenie szkoły była pani Albina Korpas.

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.