Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 316

Misiowe święto i nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej

29.11.2018

26 listopada w Szkole Podstawowej w Stobnicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia – ulubionego bohatera wszystkich dzieci. Była to doskonała okazja, by nasi uczniowie – ci starsi i młodsi mogli uczcić urodziny tego wyjątkowego przyjaciela.

Obchody rozpoczęły się od quizu przygotowanego na podstawie fragmentu książki
o Misiu Teddy. Następnie cała społeczność szkolna rozwiązywała zagadki o sympatycznych misiowych postaciach znanych z filmów i książek. Chętni uczniowie dokonali prezentacji swoich ulubionych maskotek, z którymi przyszli do szkoły. Na koniec nie zabrakło też życzeń urodzinowych złożonych solenizantowi. 

Ten wyjątkowy dzień był idealną okazją, by powiększyć grono czytelników biblioteki szkolnej. Uczennice z klasy V i IV przygotowały pod kierunkiem pani bibliotekarki uroczyste pasowanie dla uczniów klasy I. Na scenie zapanował baśniowy nastrój, pojawiały się różne postacie i każda niosła dobre rady dla nowych czytelników. Pierwszaki zaś musiały udowodnić, że posiadają wiedzę o bajkowym świecie oraz to, że dobrze radzą sobie
z umiejętnością czytania. Publiczność zgodnie stwierdziła, że wszyscy są godnymi kandydatami do uzyskania kart bibliotecznych. Uroczystego aktu pasowania dokonała pani dyrektor Agata Studniarek, a pamiątkowe dyplomy wręczyła pani Anna Więcławska – opiekunka szkolnej biblioteki. Pierwszakom życzymy zawsze ciekawej lektury
i wielu  wspaniałych wrażeń podczas czytania. 

Pomimo, że uczniowie klas starszych z pewną rezerwą traktują misiowe święto  –
to z pewnością każdy z nich ma swoją ulubioną przytulankę. Takiego Przyjaciela nigdy się nie zapomina,  zawsze wiernego i oddanego.  Pamiętajmy o nich i przytulajmy się jak najczęściej.

 

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.