Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 371

I Festiwalu Sztuk Walki w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie.

05.04.2019

Dnia 24 marca dzieci z Dojo w Ręcznie uczestniczyły w II Festiwalu Sztuk Walki w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie.

Inicjatywą Turnieju jest podkreślenie potrzeby aktywności fizycznej w życiu. Sztuki walki, zwane też systemami walki, zostały opracowane jako sposoby walki wręcz, najczęściej bez użycia broni. Aikido zostało zaklasyfikowane właśnie do sztuk walki, choć raczej jest sztuką samoobrony. Podstawą sztuki walki jest trening trwający latami, a celem sztuki walki jest umiejętność opanowania agresji, samoobrony oraz panowania nad emocjami. Festiwal ma na celu zapoznanie się w jednym czasie ze specyfiką różnych odmian sportów walki oraz ma pomóc dzieciom i młodzieży wybrać określony styl walki. Festiwal to również okazja porównania czym różnią się poszczególne style walki czy samoobrony, a jednocześnie prezentacja umiejętności nabytych podczas treningów.

Dojo w Ręcznie w lutym tego roku obchodziło 5-lecie swojej działalności. Na swoim koncie uczestnicy mają wiele sukcesów i pokazów. Zdobywają nowe stopnie sprawnościowe, które wskazują kolory pasów oraz belki.

W aikido nie ma rywalizacji, chociaż ćwiczy się w parach, dzieci wykonują na sobie techniki naprzemiennie. Aikidowcy nie biorą udziału w zawodach, bo takowych w aikido nie ma, ale raz w roku przeprowadzane są egzaminy na stopnie kyu – od 16 do 7 kyu – im niższy stopień, tym większe umiejętności. Egzaminy zaspokajają naturalną potrzebę rywalizacji, bez niepotrzebnych konfliktów i negatywnych emocji wobec rówieśników. Najwyższy stopień zdobyty w Klubie Aikido w Ręcznie to 7 Kyu – brązowy pas zdobyty przez Jagodę Woźnica. Kolejne stopnie to 8 kyu – niebieski pas zdobyte przez Oliwiera Żak i Oliwię Szmalec i 9 kyu – zielony pas zdobył Bartłomiej Woźnica. Młodzi członkowie klubu Oliwia Sobczyk zdobyła 11 kyu – żółty pas i Michał Janowski – 14 kyu - biały pas i 3 czerwone belki.

W marca tego roku rozpoczął się nowy nabór do Klubu w Ręcznie. Mamy nadzieję że nowi członkowie wzorem starszych kolegów będą też chętnie zdobywać kolejne stopnie w tym ciekawym sporcie. Życzymy im powodzenia i jednocześnie zapraszamy na zajęcia pokazowe w każdą środę od 15: lub Piątek od 16:30 w Sali koło Gminnej Biblioteki Publicznej w Ręcznie.

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.