News

Dzień babci i dziadka w Szkole Podstawowej w Stobnicy
11.02.2020
7 lutego w Szkole Podstawowej w Stobnicy obchodzone było jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu licznie przybyli do nas nasi najukochańsi – Babcie i Dziadkowie, którzy z wielką radością i łezką wzruszenia obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III pod kierunkiem wychowawców.
Miłych gości powitała pani dyrektor – Agata Studniarek, która korzystając z okazji złożyła im również serdeczne życzenia. Później nadszedł czas na występ najmłodszych dzieci. Emocje były tym większe, że dla niejednego małego aktora był to pierwszy w życiu, tak poważny występ. W licznych wierszach, piosenkach i tańcu padło wiele słów wyrażających miłość i podkreślających ważne miejsce babć i dziadków w życiu zerówkowiczów.
Drugim punktem programu była inscenizacja znanej wszystkim bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu klas I i II. Mimo tego, że historia dziewczynki została nieznacznie zmieniona na potrzeby przedstawienia – nie zabrakło w niej ważnego motta wypowiedzianego oczywiście przez babcię, która z racji na swoją wiedzę i doświadczenie życiowe najlepiej wie, jakimi wartościami należy się kierować w podejmowaniu decyzji. Brzmiało ono „Tylko rozsądek, ostrożność i posłuszeństwo dają gwarancję życia długiego”.
Swoje umiejętności wokalno – recytatorskie zaprezentowali również uczniowie klasy III. Tradycyjnie za pomocą wierszy i piosenek przypomnieli wszystkim obecnym, jak wiele miłości, czasu i poświęcenia otrzymują wnuczęta od kochanych dziadków. Aby jeszcze bardziej umilić i urozmaicić spędzony wspólnie czas przygotowano też wiele tańców,
m.in. uczniowie klasy III zatańczyli do utworu „Chocolate”, zaś klasa I i II do piosenki „La, la, la” oraz utworu „Warm Rain”.
Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki. Zwyczajowo też, był czas na herbatkę i słodki poczęstunek przygotowany
z ogromną pomocą Rodziców – za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.