Logo Ręczno Urząd Gminy

News

News zdjęcie id 927

Pojemnik w kształcie serca

17.12.2021

Przy budynku Urzędu Gminy pojawił się metalowy pojemnik w kształcie serca przeznaczony do gromadzenia plastikowych nakrętek.

Do pojemnika – serca można wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek. Mogą to być nakrętki po napojach, jogurtach i innych produktach spożywczych, a także po artykułach chemii gospodarczej takiej jak płyny do zmywania i do płukania czy szampony. Ważne jest aby usunąć z nakrętek inne materiały, np. tekturowe lub metalowe uszczelki.

Zachęcamy, aby zamiast pozbywać się plastikowych nakrętek, wrzucić je do specjalnych pojemników.  Dzięki tej popularnej akcji charytatywno-ekologicznej możliwe jest wsparcie osób potrzebujących oraz recykling zużytych plastikowych materiałów. Dlaczego tylko nakrętki? Ponieważ są stosunkowo ciężkie, a jednocześnie zajmują mało miejsca i łatwo je gromadzić, a później przetworzyć na przydatne przedmioty codziennego użytku.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji i wrzucania zebranych nakrętek do specjalnie przygotowanego pojemnika.


Składamy serdeczne podziękowania dla Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego ROL-BUD Danuta Broszkowska, która wspomogła w zakupie serca .

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również