Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 50

Obrazek dla news_553

Walentynki w Szkole Podstawowej w Ręcznie

17.02.2020

Dnia 13.02.2020r. w Szkole Podstawowej w Ręcznie odbyły się zabawy karnawałowo-walentynkowe.

Tańce- hulańce zapoczątkowali młodsi uczniowie. Uczniowie klas 0-III przybyli na imprezę przebrani za różne postaci. Były: księżniczki, piraci, rycerze, straszydła oraz różne postaci z bajek i kreskówek.

Po krótkiej przerwie parkiet przejęli starsi uczniowie od klasy IV do VIII.

Przy dźwiękach muzycznych hitów odbywały się zabawy taneczne, korowody, węże oraz rozmaite wesołe konkurencje przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz p. Emilię Kurzydlak.

Impreza karnawałowo-walentynkowa należała do udanych, o czym świadczyły roześmiane buzie. Uczniowie wspaniale się ze sobą integrowali i wesoło spędzili czas.

więcej

Obrazek dla news_552

Misjonarze w Szkole Podstawowej w Stobnicy

17.02.2020

10 stycznia Szkola Podstawowa w Stobnicy gościliściła wyjątkowych ludzi – misjonarzy należących do Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego – pana Marka, Agnieszkę i panią Kasię, czyli MAK. Jest to niezwykła rodzina pokazująca, że można
w życiu kierować się takimi wartościami jak: wiara, miłość do innych i bezinteresowna pomoc potrzebującym. Swoje działania misyjne grupa MAK prowadzi głównie w Ameryce Południowej, najczęściej w Paragwaju i Kolumbii.

Przygotowania do tego spotkania rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. W celu wsparcia potrzebujących Szkolne Koło CARITAS ogłosiło zbiórkę skarpet dla dzieci
z Domu Dziecka Panti Asuhan Yayasan na indonezyjskiej wyspie Flores. U nas – skarpety
są produktem łatwo dostępnym i dość tanim, zaś dla dzieciaków z tego domu dziecka jest
to część garderoby, która jest niemalże niedostępna i zbyt droga, by móc sobie na nią pozwolić. Zbiórka zakończyła się sukcesem – zebrano 190 par skarpet, które z rodziną MAK-ów pojadą na wyspę Flores.

Drugim punktem przygotowań podjętych również przez SK CARITAS było przygotowanie „Herbatki dla Misjonarzy”. Uczniowie zapakowali 350 herbat, które były sprzedawane po wszystkich niedzielnych mszach świętych. Istniała też możliwość nabycia ciepłego napoju i rozmowy z rodziną misjonarzy. Zebrane ofiary również będą wsparciem dla działań w Ameryce Południowej.

Po takich działaniach nadszedł czas na poznanie rodziny MAK – ów przez społeczność szkolną. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci z klas
0 – III oraz uczniów klas IV – VIII. Po krótkim przedstawieniu gości uczestnicy spotkań dowiedzieli się jak wyglądają domy, szkoły i codzienne życie w Paragwaju. Wszyscy jednogłośnie uznali, że jesteśmy szczęściarzami żyjąc i ucząc się w tak znakomitych warunkach. Poznaliśmy też „Misionarza” – czyli misia misyjnego trzymającego różaniec misyjny, towarzyszącego misjonarzom w ich licznych podróżach. Ciekawostką był
też pięciokolorowy różaniec. Kolor żółty to Azja, niebieski – Australia i Oceania, biały – Europa, czerwony – Ameryka Północna i Południowa, zaś zielony – Afryka. Osoby modlące się na takim różańcu powierzają w swoich modlitwach mieszkańców i losy wszystkich kontynentów. Mogliśmy również obejrzeć mnóstwo zdjęć z codziennego życia rodziny misyjnej – przez budowy i remonty, warsztaty kulinarne, zajęcia z dziećmi, opiekę nad chorymi, dostarczanie żywności i lekarstw, aż po warunki w jakich mieszkają. Na koniec spotkań był też czas na wspólny śpiew piosenki „Pan pasterzem”.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za budujące spotkanie i życzymy wytrwałości
w podążaniu tak wymagającą drogą.

Koordynatorem w/w działań była pani Sławomira Surowiecka – opiekun Szkolnego Koła CARITAS w Szkole Podstawowej w Stobnicy.

więcej

Obrazek dla news_551

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

13.02.2020

11 lutego biblioteka szkolna w Ręcznie miała miłych gości. Odwiedziły ją dzieciaki z klasy I-ej wraz z wychowawcą panią Iwoną Tkaczyk. Ponieważ uczniowie potrafią już pisać to najwyższy czas by dołączyły do grona czytelników. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania szkolnej biblioteki. Dzieci dowiedziały się co to jest katalog biblioteczny, księga inwentarzowa, czytelnia itp. poznały regulamin i zasady wypożyczania książek. Pierwszoklasiści przypomnieli sobie jak należy dbać o książki i otrzymali karteczki z „Prośbami książek”. Odgadywali bajkowe zagadki i rozwiązywali krzyżówkę, której bohaterem były Muminki.

Po tym wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i chętnie je czytać. Następnie zostali pasowani wielką księgą na czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom oraz kolorowe zakładki. Na koniec nastąpiło to co najważniejsze, czyli wypożyczenie wybranych książek.

Głównym celem spotkania z pierwszoklasistami było zachęcenie najmłodszych czytelników do odwiedzin biblioteki szkolnej, korzystania z jej zbiorów i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

więcej

Obrazek dla news_548

Dzień babci i dziadka w Szkole Podstawowej w Stobnicy

11.02.2020

7 lutego w Szkole Podstawowej w Stobnicy obchodzone było jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu licznie przybyli do nas nasi najukochańsi – Babcie i Dziadkowie, którzy z wielką radością i łezką wzruszenia obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III pod kierunkiem wychowawców.

Miłych gości powitała pani dyrektor – Agata Studniarek, która korzystając z okazji złożyła im również serdeczne życzenia. Później nadszedł czas na występ najmłodszych dzieci. Emocje były tym większe, że dla niejednego małego aktora był to pierwszy w życiu, tak poważny występ. W licznych wierszach, piosenkach i tańcu padło wiele słów wyrażających miłość i podkreślających ważne miejsce babć i dziadków w życiu zerówkowiczów.

Drugim punktem programu była inscenizacja znanej wszystkim bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu klas I i II. Mimo tego, że historia dziewczynki została nieznacznie zmieniona na potrzeby przedstawienia – nie zabrakło w niej ważnego motta wypowiedzianego oczywiście przez babcię, która z racji na swoją wiedzę i doświadczenie życiowe najlepiej wie, jakimi wartościami należy się kierować w podejmowaniu decyzji. Brzmiało ono „Tylko rozsądek, ostrożność i posłuszeństwo dają gwarancję życia długiego”.

Swoje umiejętności wokalno – recytatorskie zaprezentowali również uczniowie klasy III. Tradycyjnie za pomocą wierszy i piosenek przypomnieli wszystkim obecnym, jak wiele miłości, czasu i poświęcenia otrzymują wnuczęta od kochanych dziadków. Aby jeszcze bardziej umilić i urozmaicić spędzony wspólnie czas przygotowano też wiele tańców,
m.in. uczniowie klasy III zatańczyli do utworu „Chocolate”, zaś klasa I i II do piosenki „La, la, la” oraz utworu „Warm Rain”.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki. Zwyczajowo też, był czas na herbatkę i słodki poczęstunek przygotowany
z ogromną pomocą Rodziców – za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

więcej

Obrazek dla news_546

Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Ręcznie

10.02.2020

W dniach 29 – 31 stycznia w Szkole Podstawowej w Ręcznie odbyły się przemiłe uroczystości związane z obchodami Święta Babci i Dziadka.

Uczniowi klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały piękne przedstawienia artystyczne, na które składały się wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
Wszystkim dziadkom życzenia złożył również dyrektor szkoły Pan Józef Korpas życząc im wiele radości, zdrowia i szczęścia oraz nieustającej miłości do swoich wnuków.
Uroczystości cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dziadków i zostały przez nich przyjęte z wielką radością i wzruszeniem.
Uroczystości przygotowały Panie wychowawczynie klas i oddziałów: Barbara Rybiałek, Monika Szmalec, Alina Żak, Iwona Tkaczyk, Sylwia Żak i Barbara Mrozińska wraz z rodzicami.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.