Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 55

Obrazek dla news_638

Bitwa o wozy

26.06.2020

16 nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych zostanie sfinansowanych przez MSWiA. Wozy trafią do gmin do 20 tys. mieszkańców, które w każdym województwie osiągną największą procentową frekwencję wyborczą w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

W przypadku uzyskania najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w więcej niż jednej gminie w danym województwie, będą brane pod uwagę: liczba wyjazdów OSP w 2019 r., liczba strażaków mogących brać czynny udział w działaniach ratowniczych i dyspozycyjność danej OSP (liczba przypadków, w których jednostka pomimo dysponowania jej, nie wyjechała do zdarzenia).

Zgodnie z procedurą, jednostki OSP z gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję, będą musiały złożyć wniosek o sfinansowanie zakupu wozu. Wnioskowanie, zawarcie umowy na dotację i jej rozliczenie odbywać się będzie zgodnie ze znanymi już OSP procedurami (wytyczne są załącznikiem do procedur) zawartymi w dokumentach:

 • „Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2020 roku”, zatwierdzonym 8 kwietnia 2020 r. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;
 • „Tryb i zasady udzielania dotacji z budżetu państwa na zadanie publiczne pod tytułem: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”.

Przypominamy, że dzięki środkom pochodzącym m.in. z MSWiA strażacy-ochotnicy z całej Polski otrzymają w tym roku ponad 500 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.

więcej

Obrazek dla news_636

Dofinansowanie do dróg dojazdowych do pól - Przyznane!

26.06.2020

Na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego Pełniący Obowiązki Wójta Gminy Marcin Kusa oraz Skarbnik Gminy Bożena Jarosińska w dniu 26 czerwca 2020 roku uroczyście podpisali umowę na Budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych tzw. dojazdówek, czyli dróg dojazdowych do pól.

Gmina Ręczno w ramach dofinansowania otrzymała 42 230,00 zł. na budowę drogi gminnej Ręczno – Ignaców Poduchowny.

 

więcej

Obrazek dla news_635

SPOTKANIE WYRÓŻNIONYCH ABSOLWENTÓW KLAS VIII Z PEŁNIĄCYM FUNKCJĘ WÓJTA GMINY RĘCZNO

26.06.2020

W dniu 24 czerwca 2020 roku w sali USC Urzędu Gminy Ręczno odbyło się uroczyste wręczenie nagród absolwentom szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Wręczenia dokonali Przewodniczący Rady Gminy Ręczno Pan Mirosław Zawada i Pełniący Funkcję Wójta Gminy Ręczno Pan Marcin Kusa. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół Pani Agata Studniarek i Pan Józef Korpas oraz wychowawcy Pani Sylwia Ciapała i Pani Renata Banaszczyk. Przedstawiciele Samorządu złożyli gratulacje i podziękowania zarówno uczniom jak ich wychowawcom za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągniecia sportowe oraz zaangażowanie i wkład pracy w kształcenie młodego pokolenia. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem.

W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 6 najlepszych absolwentów, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem , udziałem w konkursach artystycznych i przedmiotowych oraz sukcesami sportowymi.

Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2019/2020

W Szkole Podstawowej im Piotra Szymanka w Ręcznie:

 1. Cygan Hanna

 2. Gorzędowski Jakub

 3. Margas Emilia

 4. Piątek Iga

 5. Zalewski Bartosz

W Szkole Podstawowej w Stobnicy :

 1. Moneta Dawid

Absolwentom życzymy dalszych sukcesów w nauce.

więcej

Obrazek dla news_633

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

25.06.2020

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

 • Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;

 • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

 

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu? 

 • Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;

 • Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;

 • Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;

 • Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?

 • Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;

 •  Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

więcej

Obrazek dla news_632

Program Tarcza dla Samorządów

24.06.2020

W dniu dzisiejszym 24 czerwca 2020 roku Pełniący Obowiązki Wójta Gminy Marcin Kusa uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka. Spotkanie miało na celu przekazanie przez Posła Grzegorza Lorka informacji o otrzymanych środkach z rządowego programu Tarczy dla Samorządów . Środki przekazane przez rząd, samorządy będą mogły wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.