Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 58

Obrazek dla news_470

„Kropelka dla ZUZI”

12.09.2019

Kropelka dla ZUZI

 

Kochani Krwiodawcy i mieszkańcy Gminy Ręczno zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc.

Zuzanka jest śliczną 2,5 letnią dziewczynką. Pełną ciepła i uśmiechu.
2 października 2019 r idzie na bardzo trudną i niebezpieczną operację serduszka. Potrzebna jest dla Niej bardzo krew .

Parafialny Klub HDK w Ręcznie organizuje
22 września 2019 roku o godzinie 9:00 do 12:30
zbiórkę krwi koło naszego Kościoła Parafialnego.

Jeżeli ktoś może oddać to będziemy bardzo wdzięczna.

Grupa krwi nie ma znaczenia należy tylko zaznaczyć że jest to krew dla "ZUZANKI MULAWA do operacji kardiochirurgicznej w Matce Polce w Łodzi!!

więcej

Obrazek dla news_469

Zapraszamy na Powiatowo-Gminne Święto Rolników do Szydłowa

10.09.2019

Przez cały rok pracują na najtrudniejszym warsztacie, jakim jest ziemia. I choć doświadcza ich nieujarzmiona pogoda, w trzecią niedzielę września świętują - na Dożynkach - największym wydarzeniu, kultywującym ludową tradycję Ziemi Piotrkowskiej. Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wraz z Krzysztofem Kulińskim Wójtem Gminy Grabica, już po raz 19 zaprasza wszystkich rolników do Szydłowa. Na dożynkowych starostów wybrano: Paulinę Wiączek z Szydłów-Kolonii i Wojciecha Misztelę z Kamocinka. Starościna wspólnie z mężem prowadzi 40 hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane, specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej, z roczną produkcją 6000 sztuk tuczników. Pracę w gospodarstwie łączy z teorią, jako wykładowca nauk ekonomicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie. Natomiast starosta powiatowego święta plonów, uprawia warzywa na powierzchni 70 hektarów. Wśród nowalijek, które trafiają do marketów są niemal wszystkie odmiany sałat, a także rzodkiewki, szczypiorki, koperki, natki, cebule dymkę, kukurydzę cukrową czy szpinak.  Ceremoniał dożynkowy oraz występy artystyczne odbędą się na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Uroczystości rozpoczną się o 1300 Mszą Świętą polową. Po ceremoniale dożynkowym, podczas którego pokrojony zostanie chleb i wręczone wieńce, poznamy laureata honorowego tytułu "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego". Plac dożynkowy wypełnią stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z regionalnymi przysmakami, powiatowe jednostki organizacyjne oraz instytucje działające na rzecz rolników. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dmuchańce. Uczestników Dożynek bawić będą lokalni artyści: Choberki, Witoski, Grabiczanie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Grabica. Na finał o 1800 zagra SHAZZA

więcej

Obrazek dla news_468

Święto plonów w Łękach Szlacheckich

10.09.2019

W niedzielę 8 września Wójt Gminy Ręczno uczestniczył w dożynkach gminnych w Łękach Szlacheckich. Dodatkowo, oprócz rolników świętowali pszczelarze.

Dożynki połączone były z 44 Świętem Regionalnym Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Odprawiono uroczystą mszę św. podczas której poświęcono wieńce dożynkowe oraz sztandar, który został przekazany dla koła pszczelarskiego w Ręcznie. Po zakończeniu mszy korowód przemaszerował na plac obok Urzędu Gminy gdzie odbywała się dalsza część dożynek oraz ceremonia przekazania sztandaru i wręczenia odznaczeń dla pszczelarzy.


 

więcej

Obrazek dla news_463

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece w Ręcznie

09.09.2019

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece w Ręcznie

 

Zaczynamy Mały Projekt dla WIELKICH LUDZI czyli naszych najmłodszych czytelników.
Projekt kierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.