Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 59

„Wiedzę możemy zdobywać od innych ale mądrości musimy nauczyć się sami.”

18.10.2018

Wiedzę możemy zdobywać od innych ale mądrości musimy nauczyć się sami.” Pod takim hasłem samorząd szkolny przygotował tegoroczne Święto Edukacji Narodowej, obchodzone w Szkole Podstawowej w Ręcznie w formie uroczystej akademii. Spotkali się na niej dyrekcja szkoły i zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Uczniowie przedstawili scenki wzięte z życia szkoły i pokazali humorystycznie jego fragmenty. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wyrazili podziękowania dla nauczycieli za trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, za uśmiech i dobre słowo, które czasem są ważniejsze, niż dobra ocena, za wsparcie i umiejętność podniesienia na duchu po porażce. Miłym słowem został doceniony również trud pracowników obsługi i administracji.

więcej

14 października Dzień Edukacji Narodowej

18.10.2018

14 października – ta kartka w kalendarzu corocznie wiąże się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej potocznie zwanego Dniem Nauczyciela. Zgodnie z tradycją - w Szkole Podstawowej w Stobnicy poświęcona została dłuższa chwila, by podziękować, przeprosić i złożyć życzenia nauczycielom i pracownikom administracyjno-obsługowym. 
Uroczysty apel rozpoczęła Pani Dyrektor Agata Studniarek, która swoim przemówieniem doceniła trud i wysiłek wkładany przez każdego nauczyciela i pracownika oświaty w wypełnianie codziennych obowiązków. Przedstawiła kwintesencję najważniejszych zadań, obowiązków i oczekiwań wobec nauczycieli, jednocześnie dziękując za ich efektywną pracę.

więcej

Obrazek dla news_302

Projekty lokalne już za nami

11.10.2018

Zakończył się projekt lokalny pod nazwą „Przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w sołectwie Kolonia Ręczno”. Gmina Ręczno otrzymała na ten cel dotację z Województwa Łódzkiego w wysokości 50% całkowitego kosztu projektu. W ramach tego projektu wyburzono ścianę, wyremontowano instalacje elektryczną i zamontowano sufit w technologi armstrong. Projekt angażował w realizację mieszkańców, co było jednym z warunków otrzymania dotacji.

więcej

Obrazek dla news_300

Kolejne medale zdobyte!

11.10.2018

Rewelacyjnie spisali się nasi sportowcy, którzy wystartowali w I rzucie ligi LA Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych 28 wrzesnia w Kleszczowie. Łącznie zdobyli 22 medale. Zawodnicy startowali w trzech grupach wiekowych: klasy I-VI, kl. VII – VIII oraz kl. III gimnazjum. 
Szkoła podstawowa
I miejsce w skoku w dal – Maria Zimna kl. VIII
II miejsce w skoku wzwyż – Mateusz Lewański kl. VIII
II miejsce w biegu na 100 m – Maria Zimna kl. VIII
III miejsce w pchnięciu kulą – Piotr Balcerek kl. VIII
III miejsce w skoku wzwyż – Iga Piątek kl. VII
III miejsce w biegu na 60m – Zuzanna Kowalska kl. Va
II miejsce sztafeta dziewcząt4x 100 w składzie: Maria Zimna, Julia Stępień, Patrycja Stępień, Małgorzata Stępień kl. VIII

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.