Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 62

KOMUNIKAT

05.12.2018

 

WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA

w Łodzi

 

 

Łódź, 30 listopada 2018 r.

 

KOMUNIKAT

dla producentów, dystrybutorów i firm transportowych przemieszczających b u l w y z i e m n i a k ó w na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i do innych państw Unii Europejskiej

 

Łódzki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi przypomina o konieczności dołączania do przemieszczanych bulw ziemniaków oznakowania oraz odpowiednich dokumentów.

 

więcej

Obrazek dla news_321

Jubileusz 50 lecia Pożycia Małżeńskiego

05.12.2018

Tylko miłość potrafi zatrzymać czas” - Marcel Proust

 

W dniu 29 listopada 2018 roku 7 par z terenu Gminy Ręczno świętowało jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego:

Dostojni Jubilaci:

  • Państwo Zofia i Roman Jędrzejczyk,

  • Państwo Jadwiga i Kazimierz Krawczyk,

  • Państwo Cecylia i Zygmunt Lenarczyk,

  • Państwo Anna i Stanisław Sala,

  • Państwo Janina i Jerzy Segiet,

  • Państwo Janina i Apolinary Stępień

  • Państwo Wiesława i Stanisław Woźniak.

Jubileusz Złotych Godów rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele w Ręcznie celebrowaną przez proboszcza parafii ks. Roberta Glen, podczas której Jubilatom zostało udzielone błogosławieństwo i wręczono Ikony „Świętej Rodziny”.

więcej

Obrazek dla news_320

Apel w sprawie wałęsających się psów

29.11.2018

W związku z interwencjami mieszkańców, że psy stanowiące własność gospodarzy poszerzają grono bezpańskich psów zagrażających bezpieczeństwu życia i zdrowia dzieci oraz innych mieszkańców, zobowiązuje się wszystkich właścicieli do zamykania psów na terenie posesji. W ostatnim okresie na terenie naszej Gminy nasiliło się zjawisko dużej ilości psów, które bez żadnego nadzoru wałęsają się po miejscowościach, często narażając na niebezpieczeństwo użytkowników dróg, mieszkańców, a szczególnie dzieci. W zdecydowanej większości przypadków zwierzęta mają swoich właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne” psy to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez mieszkańców. Bardzo często właściciele czworonogów nie trzymają ich na uwięzi, w kojcu czy zamkniętej posesji, pozwalając psom biegać samowolnie po wsi.

więcej

Obrazek dla news_318

I sesji Rady Gminy Ręczno kadencji 2018-2023

29.11.2018

W dniu 22 listopada 2018 r. odbyła się I sesji Rady Gminy Ręczno kadencji 2018-2023. Nowo wybrani radni oraz Wójt Piotr Łysoń złożyli ślubowanie.
Przewodniczącym Rady Gminy został wybrany Mirosław Zawada, jego zastępcą Jolanta Patura. Powołano Komisję Rewizyjną wraz z jej przewodniczącym Markiem Skrobkiem, Komisję Skarg, Wniosków i Petycji której przewodniczyć będzie Ewa Flasz, a także ustalono skałady Komisji Budżetu i Infrastruktury oraz Komisji Edukacji i Ochrony Zdrowia.
 

więcej

Obrazek dla news_316

Misiowe święto i nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej

29.11.2018

26 listopada w Szkole Podstawowej w Stobnicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia – ulubionego bohatera wszystkich dzieci. Była to doskonała okazja, by nasi uczniowie – ci starsi i młodsi mogli uczcić urodziny tego wyjątkowego przyjaciela.

Obchody rozpoczęły się od quizu przygotowanego na podstawie fragmentu książki
o Misiu Teddy. Następnie cała społeczność szkolna rozwiązywała zagadki o sympatycznych misiowych postaciach znanych z filmów i książek. Chętni uczniowie dokonali prezentacji swoich ulubionych maskotek, z którymi przyszli do szkoły. Na koniec nie zabrakło też życzeń urodzinowych złożonych solenizantowi. 

więcej

Obrazek dla news_315

,,Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ręczno”.

29.11.2018

Na terenie Gminy Ręczno rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja pod nazwą ,,Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ręczno”. Inwestycja ta prowadzona będzie na terenie całej gminy Ręczno we wszystkich miejscowościach i rozłożona jest na dwa lata w roku 2018 powstanie 81 szt. w następnym 2019 powstanie kolejne 77 szt. Zmontowane zostaną typowe biologiczne oczyszczalni ścieków z osadem czynnym odpowiednio dobrane do potrzeb zamieszkujących osób w danym gospodarstwie domowym. Całkowity koszt realizowanego zadania to 2.575.620,00 zł. brutto.

więcej

Obrazek dla news_314

,,Budowa oświetlenia hybrydowego w miejscowości Stobnica-Kamienna Góra”

29.11.2018

W dniu 15.11.2018r. zakończyły się prace związane z inwestycją ,,Budowa oświetlenia hybrydowego w miejscowości Stobnica-Kamienna Góra” w ramach tego zadania zamontowano 5 szt.  opraw  ulicznych lamp hybrydowych, które do działania wykorzystują jedynie odnawialne źródła energii. Latarnie składają się z okrągłych słupów wykonanych ze stali cynkowanej, wysięgnika stalowego o długości 1,5 m oraz oprawy oświetleniowej ze światłem LED, wykonanej z aluminium i odpornego na uderzenia szkła hartowanego. Każda z lamp wyposażona jest w dwa panele słoneczne oraz dwa akumulatory, których żywotność wynosi aż 10 lat. Na słupach zamontowano 3-łopatową turbinę wiatrową ze sterem tylnym. Lampy umieszczono na zabezpieczonych przeciwwilgociowych fundamentach prefabrykowanych. Jest to pierwsza takiego typu inwestycja na terenie Gminy Ręczno.

więcej

Obrazek dla news_310

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

14.11.2018

11 listopada to dla nas Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościwy Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskiech, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się wycofywać. Ponownie mogliśmy się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.