Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 64

Obrazek dla news_542

Chór Jana działający przy Urzędzie Gminy w Ręcznie

05.02.2020

Chór Jana, w każdym roku swojej działalności – a śpiewa i promuje w ten sposób Gminę Ręczno już ponad 24 lata - bierze udział w wielu uroczystościach. Już w styczniu 2020 roku przygotowaliśmy się do trzech koncertów. Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli - 6 stycznia, chór kolędował, wraz z orkiestrą OSP i mieszkańcami gminy, we Wspólnym Domu.

W niedzielę, 19 stycznia, chór został zaproszony do, zbudowanego w latach 30 XXw. kościoła (ze słynnymi malowidłami Mehoffera (ucznia Matejki)) w Lubieniu. Chór wystąpił, po mszy świętej, z koncertem znanych polskich kolęd i pastorałek Licznie zgromadzeni mieszkańcy Lubienia przyjęli chór bardzo serdecznie, włączając się w śpiew znanych sobie utworów. W programie koncertu znalazła się, między innymi, bardzo stara kolęda „Bracia patrzcie jeno” w układzie czterogłosowym, „Przystąpmy do szopy”, czy też mniej u nas popularna kolęda Feliksa Nowowiejskiego „Jezusek czuwa”. Nie brakło też kolęd bardziej współczesnych jak „Uciekali” Janusza Stokłosy i „Kolęda Bezdomnych” czy też, zaaranżowanej w stylu góralskim, „Hej w Dzień Narodzenia”. Ciepło przyjęta była także kolęda norweska „Promiennym blaskiem gwiazdy lśnią”. Koncert zakończył się utworem ludowym, zaśpiewanym w układzie czterogłosowym, „Oj nasi jadą”.

Od wielu już lat nasz chór śpiewa w Domu Opieki w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku koncert dla seniorów odbył się 1 lutego. Koncert ten składał się z dwóch części. Pierwsza, tradycyjna kolędowa, druga bardziej rozrywkowa, w której zabrzmiały wielogłosowe pieśni ludowe - „W moim ogródeczku”, „Oj nasi jadą”, „Powiadają żem jest ładna”, a także znane przeboje operetkowe i musicalowe jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Lat dwadzieścia miał mój dziad”, i inne. Mieszkańcy Domu Opieki przyjęli chórzystów bardzo serdecznie nie kryjąc wzruszenia, śpiewając i nucąc wspólnie znane im utwory.

więcej

Obrazek dla news_541

Bal choinkowy w Szkole Podstawowej w Stobnicy

04.02.2020

1 lutego w Szkole Podstawowej w Stobnicy odbył się bal choinkowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Pomimo, iż termin nie należał do standardowych (bo niestety ferie zimowe już za nami) i za oknem brakowało mroźnej i śnieżnej pogody, okazało się,
że zabawa może być bardzo udana.

Już przez piętnastą szkolne korytarze wypełnione były uczniami, dziećmi z oddziału przedszkolnego i rodzicami. Po raz kolejny okazało się, że jest to wydarzenie, w które chętnie włącza się lokalne społeczeństwo – mogliśmy gościć wiele dzieci wraz z opiekunami, które nie należą do szkolnej społeczności, z czego bardzo się cieszymy. Przypominamy też
na przyszłość, że drzwi naszej szkoły są szeroko otwarte.

Początkowo dało się zaobserwować nieśmiałość młodych tancerzy, lecz z każdym przebojem było coraz lepiej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice chętnie włączali się w zabawy zbiorowe, tańce w parach, a także liczne konkursy. W rozgrywkach uczniowie prezentowali swoje umiejętności zręcznościowe, taneczne, a także zdolność współpracy. O oprawę muzyczną zadbał po raz kolejny DJ SŁAWUŚ, czyli pani Sławomira Surowiecka.
Aż do godziny dziewiętnastej dało się słyszeć największe hity z list przebojów, a także utwory nieco starsze, a wciąż popularne – jednym słowem dla każdego coś dobrego.

Okazało się też, że takie szaleństwo wymaga uzupełnienia sił. Braki energetyczne uzupełnił pyszny poczęstunek przygotowany przez niezastąpione mamy. Ciepłe zapiekanki, kanapki, słodkości, a także owocowa herbatka cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy!

Podsumowując można stwierdzić, że to dzień pełen wrażeń. Szkoda, że na kolejny trzeba czekać cały rok. Zapraszamy do obejrzenia fotorelecji…

więcej

Obrazek dla news_539

„Wiatr w żagle DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ”

30.01.2020

„Wiatr w żagle  DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ”
Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas XXVIII Finału.

W niedzielę 12 stycznia 2020 udało im się zebrać kwotę 9020,03 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

W tym roku wolontariuszami byli:

Wiktoria Kulawiak, Amelia Skrobek, Natalia Krasoń, Emilia Margas, Iga Piątek, Martyna Lasek, Kacper Warych, Szymon Krasoń, Błażej Wołczyk, Antoni Janiec, Daniel Poborski, Jakub Gorzędowski, Bartłomiej Woźnica, Natalia Patek, Jagoda Stępień, Krystian Kaszuba, Patrycja Kołodziejczyk, Dominik Cieślik, Mateusz Skrobek, Szymon Dąbrowski, Jakub Ociepa.

więcej

Obrazek dla news_537

Wieczór Kolędowy 2020 w Szkole Podstawowej w Ręcznie

24.01.2020

12 grudnia 2020r. w Szkole Podstawowej w Ręcznie odbył się tradycyjny już Wieczór Kolędowy, na który przybyli rodzice, absolwenci szkoły, mieszkańcy gminy i uczniowie, aby w świątecznej atmosferze posłuchać kolęd i pastorałek. Zaproszeni goście: wójt Gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, ksiądz Proboszcz Parafii Ręczno Robert Glen, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Szymanek podkreślali znaczenie kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz życzyli spokoju, miłości i zdrowia w całym Nowym 2020 Roku.

Wieczór rozpoczął się inscenizacją bożonarodzeniową pt."Maleńka przyszła Miłość" przygotowaną przez uczniów klasy VIa i VIb pod kierunkiem p. Lidii Krasoń i p. Jadwigi Korpas. Przedstawienie nawiązywało do narodzin Dzieciątka w betlejemskiej stajence oraz do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a także przypominało o ponadczasowych wartościach ważnych w życiu człowieka.

Miłym akcentem tego wieczoru był występ dzieci w strojach aniołów, które zatańczyły w rytm znanych kolęd i piosenek świątecznych. Do tanecznego występu uczniów klas I-III przygotowała

p. Irena Łydżba-Ludwikowska.

więcej

Obrazek dla news_536

Ogłoszenie

23.01.2020

Zarządzenie Nr 09.2020

Wójta Gminy Ręczno

z dnia 10 stycznia 2020r.

w sprawie sprzedaży autobusu szkolnego marki AUTOSAN H9-21.41S

Działając na podstawie art. 30 ust.2 pkt. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2019r. poz. 506 z późn. zm.)

Wójt Gminy Ręczno

zarządza, co następuję:

§ 1.

1. Przeznacza się do sprzedaży środek trwały będący własnością Gminy Ręczno stanowiący pojazd samochodowy  do transportu dzieci do szkół - autobus marki AUTOSAN H9-21.41S Rok produkcji: 2000; Numer rejestracyjny EPI 90C3.

§ 2.

Do przeprowadzenia przetargu powołuję się Komisję Przetargową w składzie:

1. Przewodniczący Komisji – Marcin Kusa

2. Członek Komisji – Aleksandra Bielecka

3. Członek Komisji – Joanna Cichosz

§ 3.

1. Ustala się cenę wywoławczą samochodu, o którym mowa w § 1. Zarządzenia, na kwotę 8.000,00 zł.

2. Ustala się treść ogłoszenia stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.

§ 4.

Zadaniem Komisji Przetargowej będzie przeprowadzenie i sporządzenie protokołu z przebiegu przetargu.

§ 5.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania

Wójt Gmin

/-/ Piotr Łysoń

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.