Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 67

Obrazek dla news_548

Dzień babci i dziadka w Szkole Podstawowej w Stobnicy

11.02.2020

7 lutego w Szkole Podstawowej w Stobnicy obchodzone było jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu licznie przybyli do nas nasi najukochańsi – Babcie i Dziadkowie, którzy z wielką radością i łezką wzruszenia obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III pod kierunkiem wychowawców.

Miłych gości powitała pani dyrektor – Agata Studniarek, która korzystając z okazji złożyła im również serdeczne życzenia. Później nadszedł czas na występ najmłodszych dzieci. Emocje były tym większe, że dla niejednego małego aktora był to pierwszy w życiu, tak poważny występ. W licznych wierszach, piosenkach i tańcu padło wiele słów wyrażających miłość i podkreślających ważne miejsce babć i dziadków w życiu zerówkowiczów.

Drugim punktem programu była inscenizacja znanej wszystkim bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu klas I i II. Mimo tego, że historia dziewczynki została nieznacznie zmieniona na potrzeby przedstawienia – nie zabrakło w niej ważnego motta wypowiedzianego oczywiście przez babcię, która z racji na swoją wiedzę i doświadczenie życiowe najlepiej wie, jakimi wartościami należy się kierować w podejmowaniu decyzji. Brzmiało ono „Tylko rozsądek, ostrożność i posłuszeństwo dają gwarancję życia długiego”.

Swoje umiejętności wokalno – recytatorskie zaprezentowali również uczniowie klasy III. Tradycyjnie za pomocą wierszy i piosenek przypomnieli wszystkim obecnym, jak wiele miłości, czasu i poświęcenia otrzymują wnuczęta od kochanych dziadków. Aby jeszcze bardziej umilić i urozmaicić spędzony wspólnie czas przygotowano też wiele tańców,
m.in. uczniowie klasy III zatańczyli do utworu „Chocolate”, zaś klasa I i II do piosenki „La, la, la” oraz utworu „Warm Rain”.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki. Zwyczajowo też, był czas na herbatkę i słodki poczęstunek przygotowany
z ogromną pomocą Rodziców – za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

więcej

Obrazek dla news_546

Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Ręcznie

10.02.2020

W dniach 29 – 31 stycznia w Szkole Podstawowej w Ręcznie odbyły się przemiłe uroczystości związane z obchodami Święta Babci i Dziadka.

Uczniowi klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały piękne przedstawienia artystyczne, na które składały się wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
Wszystkim dziadkom życzenia złożył również dyrektor szkoły Pan Józef Korpas życząc im wiele radości, zdrowia i szczęścia oraz nieustającej miłości do swoich wnuków.
Uroczystości cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dziadków i zostały przez nich przyjęte z wielką radością i wzruszeniem.
Uroczystości przygotowały Panie wychowawczynie klas i oddziałów: Barbara Rybiałek, Monika Szmalec, Alina Żak, Iwona Tkaczyk, Sylwia Żak i Barbara Mrozińska wraz z rodzicami.

więcej

Obrazek dla news_542

Chór Jana działający przy Urzędzie Gminy w Ręcznie

05.02.2020

Chór Jana, w każdym roku swojej działalności – a śpiewa i promuje w ten sposób Gminę Ręczno już ponad 24 lata - bierze udział w wielu uroczystościach. Już w styczniu 2020 roku przygotowaliśmy się do trzech koncertów. Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli - 6 stycznia, chór kolędował, wraz z orkiestrą OSP i mieszkańcami gminy, we Wspólnym Domu.

W niedzielę, 19 stycznia, chór został zaproszony do, zbudowanego w latach 30 XXw. kościoła (ze słynnymi malowidłami Mehoffera (ucznia Matejki)) w Lubieniu. Chór wystąpił, po mszy świętej, z koncertem znanych polskich kolęd i pastorałek Licznie zgromadzeni mieszkańcy Lubienia przyjęli chór bardzo serdecznie, włączając się w śpiew znanych sobie utworów. W programie koncertu znalazła się, między innymi, bardzo stara kolęda „Bracia patrzcie jeno” w układzie czterogłosowym, „Przystąpmy do szopy”, czy też mniej u nas popularna kolęda Feliksa Nowowiejskiego „Jezusek czuwa”. Nie brakło też kolęd bardziej współczesnych jak „Uciekali” Janusza Stokłosy i „Kolęda Bezdomnych” czy też, zaaranżowanej w stylu góralskim, „Hej w Dzień Narodzenia”. Ciepło przyjęta była także kolęda norweska „Promiennym blaskiem gwiazdy lśnią”. Koncert zakończył się utworem ludowym, zaśpiewanym w układzie czterogłosowym, „Oj nasi jadą”.

Od wielu już lat nasz chór śpiewa w Domu Opieki w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku koncert dla seniorów odbył się 1 lutego. Koncert ten składał się z dwóch części. Pierwsza, tradycyjna kolędowa, druga bardziej rozrywkowa, w której zabrzmiały wielogłosowe pieśni ludowe - „W moim ogródeczku”, „Oj nasi jadą”, „Powiadają żem jest ładna”, a także znane przeboje operetkowe i musicalowe jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Lat dwadzieścia miał mój dziad”, i inne. Mieszkańcy Domu Opieki przyjęli chórzystów bardzo serdecznie nie kryjąc wzruszenia, śpiewając i nucąc wspólnie znane im utwory.

więcej

Obrazek dla news_541

Bal choinkowy w Szkole Podstawowej w Stobnicy

04.02.2020

1 lutego w Szkole Podstawowej w Stobnicy odbył się bal choinkowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Pomimo, iż termin nie należał do standardowych (bo niestety ferie zimowe już za nami) i za oknem brakowało mroźnej i śnieżnej pogody, okazało się,
że zabawa może być bardzo udana.

Już przez piętnastą szkolne korytarze wypełnione były uczniami, dziećmi z oddziału przedszkolnego i rodzicami. Po raz kolejny okazało się, że jest to wydarzenie, w które chętnie włącza się lokalne społeczeństwo – mogliśmy gościć wiele dzieci wraz z opiekunami, które nie należą do szkolnej społeczności, z czego bardzo się cieszymy. Przypominamy też
na przyszłość, że drzwi naszej szkoły są szeroko otwarte.

Początkowo dało się zaobserwować nieśmiałość młodych tancerzy, lecz z każdym przebojem było coraz lepiej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice chętnie włączali się w zabawy zbiorowe, tańce w parach, a także liczne konkursy. W rozgrywkach uczniowie prezentowali swoje umiejętności zręcznościowe, taneczne, a także zdolność współpracy. O oprawę muzyczną zadbał po raz kolejny DJ SŁAWUŚ, czyli pani Sławomira Surowiecka.
Aż do godziny dziewiętnastej dało się słyszeć największe hity z list przebojów, a także utwory nieco starsze, a wciąż popularne – jednym słowem dla każdego coś dobrego.

Okazało się też, że takie szaleństwo wymaga uzupełnienia sił. Braki energetyczne uzupełnił pyszny poczęstunek przygotowany przez niezastąpione mamy. Ciepłe zapiekanki, kanapki, słodkości, a także owocowa herbatka cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy!

Podsumowując można stwierdzić, że to dzień pełen wrażeń. Szkoda, że na kolejny trzeba czekać cały rok. Zapraszamy do obejrzenia fotorelecji…

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.