Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 71

Obrazek dla news_507

ZŁOTE GODY – Jubileusz 50 lecia Pożycia Małżeńskiego

27.11.2019

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To niezwykła rocznica, którą może pochwalić się niewiele par małżeńskich. W piątek 22 listopada 2019 roku w sali „Wspólny Dom” w Ręcznie mieliśmy przyjemność gościć 14 par małżeńskich świętujących Jubileusz 50 lecia Pożycia Małżeńskiego, niestety stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na przybycie, w uroczystości udział wzięło 11 par.

Jubileusz Złotych Godów rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele w Ręcznie celebrowaną przez proboszcza parafii ks. Roberta Glen, gdzie podczas mszy świętej Jubilatom zostało udzielone błogosławieństwo, a na zakończenie mszy św. Proboszcz pogratulował jubileuszu oraz wręczył drobne prezenty.

więcej

Obrazek dla news_506

XI Sesja Rady Gminy Ręczno

22.11.2019

ZAWIADOMIENIE

 

Zawiadamiam, że XI Sesja Rady Gminy Ręczno odbędzie się dnia 27 listopada 2019 r. (środa) o godz. 10:00 w Sali „Wspólny Dom” w Ręcznie, ul. Piotrkowska 5 z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

  2. Wnioski do proponowanego porządku obrad.

  3. Wnioski do protokołu X sesji Rady Gminy Ręczno.

  4. Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia terminu spłaty zaciągniętego kredytu długoterminowego w Banku Spółdzielczym w Przedborzu.

  5. Sprawy różne.

  6. Zamknięcie sesji.

 

Przewodniczący Rady

 Mirosław Zawada

więcej

Obrazek dla news_503

Informacja o naborze deklaracji w ramach inwentaryzacji folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

20.11.2019

Informacja o naborze deklaracji w ramach inwentaryzacji folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej


 

Uprzejmie informujemy, że w związku z możliwością uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie z zakresu USUWANIA FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ przeprowadzona zostanie inwentaryzacja  ilości odpadów znajdujących się na terenie gminy Ręczno.

Na podstawie uzyskanych informacji zostanie przeprowadzona analiza czy spełnione zostaną  wymogi oraz kryteria narzucone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz zostanie podjęta decyzja o wystąpieniu o przyznanie środków na realizację programu.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do rolników z terenu gminy Ręczno, którzy posiadają odpady typu: folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach oraz Big Bag, o wypełnienie załączonego formularza do dnia 29 listopada 2019 r.

Formularz można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Ręczno (pok. nr 14) bądź wysłać pocztą na adres: Urząd Gminy Ręczno, ul. Piotrkowska 5, 97-510 Ręczno.

Formularz można pobrać w Urzędzie Gminy Ręczno (pok. nr 14) lub ze strony internetowej: www.reczno.pl


 

więcej

Obrazek dla news_502

PODZIĘKOWANIA OD MINISTRA!!!

20.11.2019

PODZIĘKOWANIA OD MINISTRA!!!

 

Wielki zaszczyt spotkał naszą szkołę, która otrzymała podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za udział w akcji „Szkoła pamięta”.

Akcja „Szkoła pamięta” ma na celu pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z kulturą regionu, miejsca i społeczności.

Szkoła w Ręcznie od lat przywiązuje bardzo dużą wagę do wychowania patriotycznego poprzez między innymi opiekę nad Miejscami Pamięci Narodowej, które znajdują się na terenie Ręczna. Oprócz systematycznego dbania przez poszczególne klasy o porządek w tych miejscach uczniowie składają wiązanki i zapalają znicze z okazji rocznic historycznych i świąt państwowych takich jak: Święto Niepodległości, Rocznica Konstytucji 3 maja, święto Wojska Polskiego, rocznica wybuchu II wojny światowej czy Dzień Wszystkich Świętych.

Te Miejsca Pamięci Narodowej to pomniki „Cud nad Wisłą” upamiętniający wojnę polsko-rosyjską z 1920r, bohaterów II wojny światowej, którzy zginęli między innymi w bitwie pod Majkowicami w lipcu 1945r, oraz znajdujący się na cmentarzu grób żołnierzy Powstania Styczniowego.

Oprócz tych działań corocznie w szkole organizowane są uroczyste akademie i apele poświęcone ważnym wydarzeniom związanym z historią Polski. Szkoła uczestniczy także w ogólnopolskiej akcji patriotycznej „Do hymnu”.

więcej

Obrazek dla news_500

11 listopada - Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Ręcznie

13.11.2019

12 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VIII wraz z chórem zaprezentowali inscenizację przybliżającą nam najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem niepodległości.
Przy użyciu prostych środków wyrazu plastycznego i dramaturgii udało się skupić uwagę oglądających. Uczniowie w przekonujący sposób wyśpiewali nastroje polskiego ludu: smutek, waleczność oraz wielką radość ze zwycięstwa. Pięknie żyć w wolnym kraj, cieszyć się każdym dniem żyć. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historią. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.
Na zakończenie apelu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów podsumowujących akcję "Kasztanobranie" , które otrzymały wszystkie klasy oraz talonów z nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Radę Rodziców dla klas, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Wyróżnione zostały także dzieci z Punktu Przedszkolnego, które otrzymały słodycze.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.