Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 77

Obrazek dla news_412

Zmiana włodarza

10.06.2019

Jak co roku w miesiącu czerwcu miało miejsce niecodzienne wydarzenie w Urzędzie Gminy  Ręczno. Nastąpiła symboliczna zmiana włodarza naszej gminy. Z okazji Dnia Dziecka najwyższe stanowisko Wójta Gminy objęła Natalia Piwowarczyk - uczennica Szkoły Podstawowej w Ręcznie.

„Nowa” Wójt rozpoczęła dzień od zapoznania się z funkcjonowaniem urzędu gminy, jednostek organizacyjnych oraz pracą urzędników. W ramach wykonywania codziennych obowiązków przewidzianych kalendarzem uczestniczyła w spotkaniach z pracownikami urzędu gminy i umówionymi interesantami. Zapoznała się ze stanem realizacji najważniejszych inwestycji, a kilka  miejsc, w których prowadzone są prace budowlane, odwiedziła osobiście. Pani wójt na koniec swojego dnia pracy odebrała dyplom i upominek od Wójta Piotra Łysonia.

 

więcej

Obrazek dla news_408

Uroczyste otwarcie obiektu sportowego w Ręcznie już za nami

03.06.2019

Chociaż kusi soczyście zieloną murawą i nowiutką bieżnią już od kilku tygodni to uroczyste otwarcie Obiektu Sportowego w miejscowości Ręczno odbyło się 3 czerwca 2019 roku .

Nowy stadion daje możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, piłki nożnej, tenisa, siatkówki w tym plażowej. Można uprawiać biegi krótko i długodystansowe, rzut młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, trójskok. Obiekt został wyposażony w trybunę na 200 miejsc i oświetlenie. Zostały także wkomponowane szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów. Największą powierzchnię zajmuje pełnowymiarowe boisko piłkarskie.  Stadion wyposażony jest w sztuczne oświetlenie.

więcej

Obrazek dla news_406

Raport o stanie Gminy Ręczno za 2018 rok

24.05.2019

Zgłoszenia mieszkańców do debaty nad raportem o stanie gminy

 

Wójt Gminy Ręczno informuje, że zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( Dz. U z 2019r., poz. 506 ) zobowiązany jest do końca maja każdego roku przedłożyć radzie gminy raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy. Rada gminy rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi. Rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem przeprowadza się debatę. W debacie nad raportem o stanie gminy radni zabierają głos bez ograniczeń czasowych. W debacie mogą również zabrać głos mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie poparte podpisami conajmniej 20 osób. Zgłoszenie powinno być złożone najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień na który zwołana została sesja, podczas której ma być przdstawiony raport o stanie gminy. W zgłoszeniu musi zostać podane imię i nazwisko oraz adres zamieszkania zgłaszającego. Adres zamieszkania jest istotny z uwagi na to, że w debacie mogą brać udział tylko mieszkańcy gminy. Mieszkańcy są dopuszczeni do głosu według kolejności otrzymania od przewodniczącego rady zgłoszenia.

 

Pisemne zgłoszenia wraz z listami zawierającymi conajmniej 20 podpisów mieszkańców należy składać do dnia 29 maja 2019 r. włącznie do godziny 15.30 w Urzędzie Gminy Ręczno ul. Piotrkowska 5 pokój nr 12.

 

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.