Logo Ręczno Urząd Gminy

Archiwum newsów, strona 97

Obrazek dla news_246

Świadczenie ,,Dobry start” dla ucznia

05.07.2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ręcznie informuje, że w dniu 01-06-2018 r. zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”, (DZ. U. z 2018 r. poz. 1061).

Rozporządzenie wprowadza w życie rządowy program „Dobry start”, w ramach którego osoby uprawnione będą mogły otrzymać świadczenie dobry start w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobę uczącą się, raz w roku, w wysokości 300,00 zł.

więcej

Obrazek dla news_239

Spotkanie z dzielnicowym Gminy Ręczno

29.06.2018

Czas wakacyjnych podróży, zabaw i wypoczynku zbliża się wielkimi krokami. Nikt nie powinien zapominać o zasadach bezpieczeństwa, dlatego w Szkole Podstawowej w Stobnicy zorganizowane zostało spotkanie z dzielnicowym Gminy Ręczno sierż. szt. Marcinem Kowalskim. Pan Policjant, który jest już dobrze znany naszym uczniom, przypomniał o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, w czasie kąpieli w basenach i kąpieliskach, w czasie burzy i zabaw z rówieśnikami.

Wiele emocji towarzyszyło uczniom w czasie prezentacji radiowozu. Każdy uczestnik spotkania mógł też zająć w nim miejsce kierowcy lub pasażera. Była to bardzo ciekawa i pożyteczna lekcja.

 

więcej

Obrazek dla news_238

Tablice informacyjne na szlaku wodnym rzeki Pilicy

29.06.2018

Nad Pilicą stanęły pierwsze tablice informacyjne na szlaku wodnym rzeki Pilicy, będące zwieńczeniem projektu dotyczącego rozwoju turystyki wodnej na terenie Powiatu Piotrkowskiego.
Tablice pojawią się na terenie gminy Ręczno w okolicach Dęby - Pysowy, Bąkowej Góry, Majkowic, Łęgu Majkowskiego, Łęgu Ręczyńskiego-Gajówka, Łęgu Ręczyńskiego-Placówka, Stobnicy-Trzy Morgi oraz Przewozu.
Na każdej tablicy umieszczony został kilometraż rzeki, miejscowość, w której obecnie znajduje się kajakarz, a także następne miejsce wodowania wraz z odległością i czasem niezbędnym do dopłynięcia.

więcej

Obrazek dla news_237

Spotkanie z Wójtem Gminy Ręczno

29.06.2018

20.06.2018r.  uczniowie kl. IIIA i B, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 i 75% pkt z egzaminu gimnazjalnego, zaproszeni zostali na spotkanie z Wójtem Gminy Ręczno p. Piotrem Łysoniem. Wyróżnieni absolwenci to: Paulina Cygan, Martyna Jarosińska, Urszula Margas, Maja Piątek z klasy III A oraz Adam Cieślik, Amelia Hernoga i Beata Jasińska z klasy III B. Otrzymali oni listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe. Wójt Gminy pogratulował uczniom wspaniałych wyników w nauce i życzył kolejnych sukcesów w szkołach średnich. W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący Rady Gminy p. Mirosław Zawada, sekretarz Gminy p. Maria Lesiakowska, inspektor ds. edukacji p. Zofia Karlińska oraz dyrektor SP w Ręcznie p. Józef Korpas i wychowawczynie klas trzecich p. Elżbieta Stefańska i p. Justyna Pakosz-Kowalska. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

więcej

Obrazek dla news_236

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Stobnicy

29.06.2018

22 czerwca nadszedł długo oczekiwany moment… o godzinie 9 w murach Szkoły Podstawowej w Stobnicy mogliśmy usłyszeć ostatni szkolny dzwonekw roku szkolnym 2017/2018.

Pierwszej, oficjalnej części uroczystości przewodniczyła pani Dyrektor Agata Studniarek. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie Pani Dyrektor serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom osiągniętych wyników.

więcej

Obrazek dla news_235

Zakończenie nauki uczniów klas III gimnazjum

29.06.2018

Dnia 21 czerwca w Szkole Podstawowej w Ręcznie odbyło się uroczyste zakończenie nauki uczniów klas III gimnazjum. W tym roku naszą szkołę ukończyły dwie klasy:  III A, której wychowawczynią była p. Elżbieta Stefańska oraz III B, w której wychowawstwo pełniła p. Justyną Pakosz – Kowalska. W uroczystym pożegnaniu wzięli udział p. Jerzy Szymanek, Wójt Gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, proboszcz parafii ks. Robert Glen, przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Jagieło oraz rodzice i cała społeczność szkolna. 
Po uroczystym przekazaniu sztandaru szkoły przedstawicielom klas II gimnazjum i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część artystyczna. Uroczysty polonez,  wykonany przez absolwentów wprowadził klimat godny tak podniosłej chwili, a następnie uczniowie zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu słowno - muzycznym.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Piotr Łysoń

godziny przyjęć interesantów
środa 9:00 - 12:00

tel. 044 781 32 21
e-mail: wojt@reczno.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.